• 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• Dziś 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy naszego sztabu można spotkać na ulicach naszej gminy. Zachęcamy do wrzucania datków do ich puszek .

O godzinie 15.00 w Krajeńskim Ośrodku Kultury odbędę się występy lokalnych artystów i bardzo ciekawe licytacje.

Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Serdecznie zapraszamy !

• Szkolny Dzień Babci i Dziadka

• Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowa okazja, aby dzieci mogły wyrazić wdzięczność i szacunek dla swoich Dziadków. Nauczycielki klas 1-3 zorganizowały z tej okazji przedstawienie, podczas którego dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne oraz podziękować swoim Dziadkom za ich wsparcie i miłość.  Dzisiejszy dzień był czasem wspólnej zabawy i śpiewów. Zwieńczeniem świętowania był poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

• Żywa lekcja historii

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się żywe lekcje historii, które poprowadzili goście z Bractwa Rycerskiego KERIN. Uczniowie klas czwartych i piątych mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat historii Cesarstwa Rzymskiego, na własne oczy zobaczyć broń, jaką posługiwali się rzymscy legioniści i gladiatorzy, a nawet przymierzyć ich stroje. Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych zgłębiali historię krucjat oraz mieli szansę przeobrazić się w prawdziwych rycerzy zakonnych.

• Światowy Dzień Pizzy

• 17 stycznia jest Światowym Dniem Pizzy

Z tej okazji uczniowie 2a PSP w Krajence wybrali się do ZUD w Złotowie na warsztaty pieczenia pizzy i nauki języka włoskiego.

Podczas warsztatów dzieci uczyły się odmierzać składniki, dokładnie je mieszać, a następnie cierpliwie czekać aż ciasto wyrośnie, by móc wyłożyć je na blachę i udekorować według własnego uznania.

Podczas oczekiwania na efekt końcowy dzieci uczyły się porządkowania miejsca pracy, by degustacja pizzy odbyła się w schludnych warunkach wypełniona zapachem pizzy i przypraw.

To nowe doświadczenie na długo pozostanie w naszej pamięci tak jak wiele włoskich słówek poznanych tego dnia.

• Informacje na temat rekrutacji uczniów w roku szkolnym 2024/2025

• Zapisy do Publicznej Szkoły Podstawowej

im. Marii Konopnickiej w Krajence

odbędą się w dniach od :

15 stycznia do 31 marca 2024r.

w godz: 7:00 – 14:30

Wymagane dokumenty:

1. kserokopia aktu urodzenia
            2. karta zapisu dziecka do szkoły (zał.1)
            3. wniosek rodzica ( zał.2) – dotyczy dziecka spoza obwodu,
            4. oświadczenie rodzica ( zał.3) – dotyczy dziecka spoza obwodu.
            5. jedno aktualne, podpisane zdjęcie legitymacyjne (na pierwsze zebranie z wychowawcą)

Dokumenty do pobrania dostępne są w sekretariacie szkoły  lub na stronie internetowej szkoły
            (w zakładce dla rodziców)

www.szkolapodstawowawkrajence.edupage.org