• Udział klasy IIa w warsztatach w Złotowskim Uniwersytecie

• Polska - moja Ojczyzna

• Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas - 1 - 3 pod hasłem Moja Polska.

Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką pracy obrazującej Polskę, czyli kraj, w którym się urodziliśmy, gdzie mieszkamy z rodziną, mamy swoją tradycję, piękne miasta, zabytki, krajobrazy, a nawet polską kuchnię.

Wśród 35 prac konkursowych komisja wyróżniła następujące osoby przyznając:

I m- ce:

Jan Małkowski - 3 c

Kornelia Fąs - 1 a

II - m - ce:

Liliana Gnat - 1 a

Hanna Woźniak - 1 b

III m - ce:

Olivier Forc - 1 b

Lena Bojanowska - 2 a

oraz wyróżnienia: Anna Niedźwiecka - 1 a

Aleksander Michałek - 3 b

Maja Graj - 2 b

Pozostali uczestnicy:

Konrad Adler, Kazimierz Gallus, Cezary Michniacki, Szymon Mołdrzyk,

Michalina Krumrey, Franciszek Dorabiała, Helena Nita, Filip Niedźwiecki, James Żurek - Drumgoole, Filip Grajkowski, Janina Sawicka, Mikołaj Bieńkowski, Jakub Piątek, Krzysztof Markiewicz, Nadia Dudek, jakub Duda, Zuzanna Spychalska, Wojciech Ignatiuk, Lena Lach, Gabriel Jabłoński, Kinga Kozłowska, Emilia Grajkowska, Marcel Stejbach, Laura Zytur, Wiktor Nalepa, Nadia Lach.

Gratulujemy kreatywnych rozwiązań i zapraszamy do kolejnych konkursów

• Wycieczka klas 3a i 3c

• 13 grudnia klasy 3a i 3c wybrały się na wycieczkę do Krainy Bombek w Gnieźnie. Wycieczka obejmowała zwiedzanie fabryki oraz warsztaty plastyczne. Podczas zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.  Mieliśmy także okazję obejrzeć różnorodne ozdoby choinkowe na kilku wystawach. Były to ręczne arcydzieła! Następnie zaproponowano nam warsztaty plastyczne, dzięki którym mogliśmy własnoręcznie, według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. Na zakończenie wycieczki  dzieci otrzymały robione przez siebie bombki i w radosnych nastrojach wróciliśmy do domu.

• Mikołajki

• Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki w naszej szkole już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów. Samorząd Uczniowski już od rana częstował wszystkich mikołajkowymi słodkościami. Na korytarzach pojawiły się świąteczne gry przygotowane przez panią Dorotę Młynarczyk oraz fotobudka, a przed godziną 11 wszyscy uczniowie klas 1-3 udali się na krajeński Rynek by powitać Świętego Mikołaja. Dodatkową atrakcją, która umiliła nam drogę było spotkanie z panią Mikołajką z Ekopralni, która częstowała wszystkich uczniów słodyczami. To był bardzo radosny dzień. Hohoho

• Andrzejki

• Cały tydzień w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od wtorku klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Zagościły u nas również przedszkolaki z grupy Zajączków z Publicznego Przedszkola w Krajence i one również znakomicie się bawiły. Listopad dobiega końca, więc teraz z niecierpliwością oczekujemy na świąteczne atrakcje, których również w naszej szkole nie zabraknie.