• ZAPROSZENIE

• Dyrekcja szkoły zaprasza rodziców dzieci, które od dnia 1 września 2023r. rozpoczną naukę w klasach pierwszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Krajence na spotkanie w dniu 5 czerwca 2023r.( poniedziałek) o godz. 16:00  w  budynku szkolnym ul. Polańskiego 3.

• Zajęcia w planetarium

• 30 maja uczniowie naszej szkoły upowszechniali wiedzę o Wszechświecie w przenośnym planetarium. Odbyły się pokazy w specjalnej, nadmuchiwanej kopule, w której system projektorów i rzutników daje możliwość prezentacji nieba oraz symulacji ruchu ciał niebieskich. A wszystko to wzbogacone o przekazy multimedialne i efekty specjalne połączone z profesjonalnym komentarzem i muzyką. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie tej atrakcji.

• Wycieczka klas pierwszych

• 25 maja klasy pierwsze udały się na szkolną wycieczkę. Odwiedziły bydgoski Family Park - Centrum Zabaw, gdzie uczestniczyły w zajęciach z Profesorem Ciekawskim i korzystały z atrakcji takich jak zjeżdżalnie, samochodziki, trampoliny, kręgle i wiele innych. W drodze powrotnej zwiedziły Zoo w Myslęcinku. Dzieciaki fantastycznie się bawiły i nie mogą doczekać się kolejnej wycieczki.

• Gminny Konkurs Matematyczny klas trzecich

• 30 maja 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Głubczynie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich. Udział w matematycznych zmaganiach wzięli uczniowie  trzech szkół.
            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zofia Jasiek, Krzysztof Kaszewski, Ksawery Konieczny
                    W komisji konkursowej zasiadły: p.Marta Astapczyk-Krzemińska, p. Justyna Nylec-Żur oraz p. Agnieszka Pietrzak.
            Po podliczeniu punktów i dogrywce wyłoniono laureatów:
            I miejsce-Zofia Jasiek
            II miejsce-Marcel Wojtczak
            III miejsce- Krzysztof Kaszewski
            Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz grę, pozostali uczestnicy dyplomy i upominek.

• WIOSNA JAK Z BAJKI

• Dnia 12 maja br. zostały ogłoszone wyniki konkursu świetlicowego WIOSNA JAK Z BAJKI. Celem konkursu było:

• Rozwijanie wyobraźni twórczej poprzezekspresję plastyczną.
            • Rozbudzanie kreatywności oraz odkrywanie przyjemności  tworzenia oraz cieszenie się uzyskanym efektem.
            • Rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II oraz III. Wpłynęło 30 prac konkursowych. Każda praca zasługuje na pochwałę, a ich autorzy na uznanie. Uczniowie wykazali się oryginalnością, samodzielnością i starannością. Każda praca inna, kolorowa i wyjątkowa. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

Klasa I:

1 Miejsce - Alicja Gumienna

2 Miejsce - Klaudia Wiśniewska

3 Miejsce - Alicja Kocińska

Klasa II:

1 Miejsce - Milena Kurzawa

2 Miejsce - Hanna Michalska

3 Miejsce - Pola Orlikowska

Klasa III:

1 Miejsce - Amelia Długa

2 Miejsce - Jacek Celuch

3 Miejsce - Martyna Świtała

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie składamy gratulacje i życzymy dalszych plastycznych sukcesów. Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców przy PSP Krajenka za ufundowanie nagród.

• Karta Rowerowa

• Egzamin dla chętnych uczniów w zakresie karty rowerowej będzie odbywał od 15 maja 2023. Po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielem.

• Uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

• Dnia 04 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie przygotowali występ - sejmik uczniowski, który miał na celu przypomnienie zebranym tak ważne dla naszego kraju wydarzenie historyczne. Uczniowie zaprezentowali najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie)
            Nie byłoby tego święta, gdyby nie ci, co podsunęli myśl, aby stworzyć „cud majowy”. Byli to: król Stanisław August Poniatowski, marszałek Stanisław Małachowski, Ignacy i Stanisław Potoccy oraz Hugo Kołłątaj, Józef Wybicki, Stanisław Staszic. Wszyscy oni na Sejmie Czteroletnim 3 Maja 1791r. uchwalili ustawę zwaną Konstytucją 3 Maja. Mimo, że obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, przeszła do historii jako najważniejsze wydarzenie w dziejach I Rzeczypospolitej.