21 marca uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Na ten dzień uczniowie przygotowali wiosenne nakrycia głowy i kolorowe stroje. Nauczyciele klas młodszych przygotowali na swoje zajęcia ciekawe, wiosenne zadania, a uczniowie klas starszych wykonali "ekologiczne Marzanny". Liczymy, że wiosna już nie będzie zwlekać i zawita u nas na dobre.
Aktualności
Pierwszy dzień wiosny
- 70
Popisz się talentem 2024
Organizator: Organizatorem konkursu jest wydawnictwo Nowa Era.
Uczestnicy: W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych.
Zadanie konkursowe:
Uczestnicy konkursu mają za zadanie napisać opowiadanie.
“ Wiesz, co to emotki? Na pewno! To te buźki, które dołączamy do wiadomości w komunikatorach internetowych i w SMS-ach.Wyobraź sobie, że w trakcie pisania wiadomości do przyjaciela nacisnąłeś nieznaną kombinację klawiszy w telefonie i trafiłeś do Emotilandu. Napisz, co Cię tam spotkało. Jakie emotki poznałeś (możesz nadać im imiona), jaką przygodę razem przeżyliście, co robiliście, o czym rozmawialiście… i jak się to wszystko skończyło? Jesteśmy bardzo ciekawi Twoich przeżyć, refleksji i uczuć… W końcu nikt nie opowie o Emotilandzie lepiej, niż Ty – współczesny dzieciak!
Praca konkursowa może zawierać nie więcej niż 2800 znaków bez spacji (około 500 słów).
Nagroda: Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: „uczniowie klas 1-4” oraz „uczniowie klas 5-8”. Jury wybierze 30 najlepszych opowiadań, które zostaną opublikowane w książce.
Wycieczka klas czwartych
Dnia 2 marca uczniowie klas czwartych wzięli udział w wycieczce szkolnej do Gdyni, gdzie w Teatrz Muzycznym im. Danuty Baduszkowej oglądali wspaniałe przedstawienie pt. "Piotruś Pan". Popołudnie nasi uczniowie spędzili w Cenutrum Nauki Experyment, gdzie samodzielnie mogli przeprowadzać doświadczenia. Czas umilił im również spacer po gdyńskiej plaży.
Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV-VIII
Dnia 6 marca 2024r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV-VIII. Komisja w skladzie: p.E. Helińska – Osesek, p. Sz. Rogowicz przesluchala 29 uczestników wyłonionych w drodze klasowych konkursów. Laureatami konkursu w kategorii klas IV-VI zostali: W. Sobiesiak, Z. Karpińska, J. Celuch, A. Wolska, Z. Jasiek, M. Dolecka. W kategorii klas VII-VIII: Z. Kocińska i H. Adler. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Edukacja dla Bezpieczeństwa
7 marca w ramach Edukacji dla Bezpieczeństwa klasę 8a odwiedzili przedstawiciele Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Oddział Tarnówka z siedzibą w Złotowie. Młodzi ratownicy zapoznali uczniów z teoretyczna i praktyczna wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie skorzystali z prowadzonych warsztatów nabywając umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w przypadku złamań, zwichnięć, omdleń i zakrztuszen. Dziękujemy!
12
Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III rozstrzygnięty
Dnia 4 marca 2024r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III. Komisja w skladzie: p.R.Lorek, p. Sz. Rogowicz i p. M. Waberska przesluchala 26 uczestników wyłonionych w drodze klasowych konkursów. Wszyscy mali recytatorzy spisali się na medal, a najlepszym z najlepszych komisja przyznała miejsca i nagrody. W kategorii klas I: Im. Zuzanna Spychalska kl. 1a, IIm. Bartosz Felsaj kl. 1b, IIIm. Hanna Woźniak kl. 1b i wyróżnienie Liliana Gnat kl. 1a. W kategorii klas II: Im.Oliwia Garczyńska kl. IIb, Maja Graj kl. IIb, IIIm. Kornelia Jagiełka kl. IIa i wyróżnienie Aleksander Nowecki kl. IIa. W kategorii klas III: Im. Nadia Dudek kl. IIIc, IIm.Celina Liebrecht kl. IIIc, IIIm. Izabela Gapa kl. IIIa i wyróżnienie Antoni Gnat kl. IIIb. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców i organizatorki konkursu: p. D.Młynarczyk i p. I.Załęską. Trzymamy kciuki za sukcesy w Miejsko-Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 20 marca 2024r.
30
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole przygotowano okolicznościową gazetkę. Dyrektor szkoły wspólnie z przedstawicielami samorządu uczniowskiego i Burmistrzem Gminy i Miasta złożyli wiązanki pod obeliskiem upamiętniającym ofiary wojen i prześladowań.
Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów
Gminny Turniej Tenisa Stołowego
30 stycznia w naszej szkole rozegrany został Gminny Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach uczestniczyli reprezentanci szkół Głubczyn, Skórka i Krajenka.
Reprezentanci Krajenki:
1. Hanna Plewa 5c
2. Hanna Żyłka 6b
3. Paulina Brodecka 8a
4. Maja Jasińska 8a
5. Jan Banach 5c
6. Kacper Banach 6a
7. Miłosz Konak 6a
8. Marcin Żak 6a
9. Wiktor Plewa 6b
Na podium stanęli:
dziewczęta
I Hanna Plewa Krajenka
II Marlena Masternak Głubczyn
III Julia Płucisz Głubczyn
chłopcy
I Mikołaj Kubas Skórka
II Żak Marcin Krajenka
III Jan Banach Krajenka
2
IX Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Krajenka
Mamy nowy rekord!
32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Dziś 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy naszego sztabu można spotkać na ulicach naszej gminy. Zachęcamy do wrzucania datków do ich puszek .
O godzinie 15.00 w Krajeńskim Ośrodku Kultury odbędę się występy lokalnych artystów i bardzo ciekawe licytacje.
Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!
Serdecznie zapraszamy !
5
Szkolny Dzień Babci i Dziadka
Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowa okazja, aby dzieci mogły wyrazić wdzięczność i szacunek dla swoich Dziadków. Nauczycielki klas 1-3 zorganizowały z tej okazji przedstawienie, podczas którego dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne oraz podziękować swoim Dziadkom za ich wsparcie i miłość. Dzisiejszy dzień był czasem wspólnej zabawy i śpiewów. Zwieńczeniem świętowania był poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.
50
32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Żywa lekcja historii
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się żywe lekcje historii, które poprowadzili goście z Bractwa Rycerskiego KERIN. Uczniowie klas czwartych i piątych mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę na temat historii Cesarstwa Rzymskiego, na własne oczy zobaczyć broń, jaką posługiwali się rzymscy legioniści i gladiatorzy, a nawet przymierzyć ich stroje. Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych zgłębiali historię krucjat oraz mieli szansę przeobrazić się w prawdziwych rycerzy zakonnych.
Światowy Dzień Pizzy
17 stycznia jest Światowym Dniem Pizzy
Z tej okazji uczniowie 2a PSP w Krajence wybrali się do ZUD w Złotowie na warsztaty pieczenia pizzy i nauki języka włoskiego.
Podczas warsztatów dzieci uczyły się odmierzać składniki, dokładnie je mieszać, a następnie cierpliwie czekać aż ciasto wyrośnie, by móc wyłożyć je na blachę i udekorować według własnego uznania.
Podczas oczekiwania na efekt końcowy dzieci uczyły się porządkowania miejsca pracy, by degustacja pizzy odbyła się w schludnych warunkach wypełniona zapachem pizzy i przypraw.
To nowe doświadczenie na długo pozostanie w naszej pamięci tak jak wiele włoskich słówek poznanych tego dnia.
4
Informacje na temat rekrutacji uczniów w roku szkolnym 2024/2025
Zapisy do Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Marii Konopnickiej w Krajence
odbędą się w dniach od :
15 stycznia do 31 marca 2024r.
w godz: 7:00 – 14:30
Wymagane dokumenty:
- kserokopia aktu urodzenia
- karta zapisu dziecka do szkoły (zał.1)
- wniosek rodzica ( zał.2) – dotyczy dziecka spoza obwodu,
- oświadczenie rodzica ( zał.3) – dotyczy dziecka spoza obwodu.
- jedno aktualne, podpisane zdjęcie legitymacyjne (na pierwsze zebranie z wychowawcą)
Dokumenty do pobrania dostępne są w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej szkoły
(w zakładce dla rodziców)www.szkolapodstawowawkrajence.edupage.org
32. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Udział klasy IIa w warsztatach w Złotowskim Uniwersytecie
Dnia 14 grudnia uczniowie klasy II a uczestniczyli w warsztatach w Złotowskim Uniwersytecie Dziecięcym. Klasa podzielona zostala na dwie grupy. Gdy jedna grupa bawiła się w kucharzy - cukierników druga pod okiem Pani Ani wyczarowywała z włóczki: bałwanki, ośmiornice, ludziki, duszki itp. Ciasteczka po upieczeniu były oczywiście dekorowane według inwencji twórczej dzieci, a kolorów lukru, posypek i ozdób nie brakowało. Tak przygotowane ciasteczka były ze smakiem degustowane. Zajęcia odbyły się w niezwykłej atmosferze, przy blasku choinki i dźwiękach muzyki świątecznej.Udział w warsztatach dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń.
9
Polska - moja Ojczyzna
Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny dla klas - 1 - 3 pod hasłem Moja Polska.
Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką pracy obrazującej Polskę, czyli kraj, w którym się urodziliśmy, gdzie mieszkamy z rodziną, mamy swoją tradycję, piękne miasta, zabytki, krajobrazy, a nawet polską kuchnię.
Wśród 35 prac konkursowych komisja wyróżniła następujące osoby przyznając:
I m- ce:
Jan Małkowski - 3 c
Kornelia Fąs - 1 a
II - m - ce:
Liliana Gnat - 1 a
Hanna Woźniak - 1 b
III m - ce:
Olivier Forc - 1 b
Lena Bojanowska - 2 a
oraz wyróżnienia: Anna Niedźwiecka - 1 a
Aleksander Michałek - 3 b
Maja Graj - 2 b
Pozostali uczestnicy:
Konrad Adler, Kazimierz Gallus, Cezary Michniacki, Szymon Mołdrzyk,
Michalina Krumrey, Franciszek Dorabiała, Helena Nita, Filip Niedźwiecki, James Żurek - Drumgoole, Filip Grajkowski, Janina Sawicka, Mikołaj Bieńkowski, Jakub Piątek, Krzysztof Markiewicz, Nadia Dudek, jakub Duda, Zuzanna Spychalska, Wojciech Ignatiuk, Lena Lach, Gabriel Jabłoński, Kinga Kozłowska, Emilia Grajkowska, Marcel Stejbach, Laura Zytur, Wiktor Nalepa, Nadia Lach.
Gratulujemy kreatywnych rozwiązań i zapraszamy do kolejnych konkursów
17
Archiwum Aktualności