Aktualności
Dowóz i odwóz uczniów w dzień rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022
Ogłoszenie - stypendia szkolne
Uprzejmnie informujemy rodziców, prawnych opiekunów dzieci i młodzieży uczących się w szkołach publicznych, że od 01 września 2021 r. wszystkie szkoły podstawowe na terenie gminy i Centrum Usług Wspólnych przy ulicy Szkolnej 17, będą wydawane wnioski dla osób ubiegających się o stypendium szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2021/2022. Więcej informacji na szkolnej stronie BIP w zakładce Ogłoszenia, Stypendia.
Dowóz i odwóz uczniów w dzień zakończenia roku szkolnego
Podręczniki na nowy rok szkolny 2021/2022
Spis podręczników na rok szkolny 2021/2022
Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krajence
Konkurs historyczny PATRIA NOSTRA --- VI edycja 2021 Wielkopolska
Informacja
Egzamin ósmoklasisty
Zapisy do szkoły
Komunikat w sprawie funkcjonowania stołówki szkolnej
W okresie zdalnej realizacji zajęć lekcyjnych w klasach IV-VIII będzie funkcjonowała tylko stołówka na ulicy Bydgoskiej. Obiady dla uczniów będą wydawane do godziny 14.15. Obiady szkolne są w zdecydowanej większości spożywane przez uczniów w stołówce. W związku z tym ,że uczniowie klas IV-VIII (zgodnie z decyzją rządu) nie mogą bez opieki dorosłych przemieszczać się w przestrzeni publicznej i mają zajęcia lekcyjne często dłużej niż do 14.15, korzystanie przez nich ze stołówki jest utrudnione (praktycznie niemożliwe). Jeśli jednak rodzice są w stanie zgodnie z obowiązującymi przepisami zapewnić korzystanie uczniom klas IV-VIII z obiadów sporządzonych w kuchni szkolnej proszę o kontakt z intendentką (tel. 795547759).
Dyrektor szkoły
Andrzej Pietrzak
Zapisy do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej
odbędą się w dniach:
od 10 lutego do 31 marca 2020r.
w godz. od 7:00 – 14:30 ul. Polańskiego 3
- kserokopia aktu urodzenia
- kartę zapisu dziecka do szkoły (zał. 1),
- wniosek rodzica (zał.2) – dotyczy dziecka spoza obwodu,
- oświadczenie rodzica (zał. 3) – dotyczy dziecka spoza obwodu,
- jedno podpisane zdjęcie legitymacyjne (na pierwsze zebranie z wychowawcą).
OBWÓD SZKOŁY PODSTAWOWEJ:
Krajenka, Barankowo, Czajcze, Leśnik, Łońsko, Pogórze, Tarnówczyn, Wąsoszki, Żeleźnica.
DOKUMENTY DO POBRANIA DOSTĘPNE SĄ W SEKRETARIACIE SZKOŁY LUB NA STRONIE INTERNETOWEJ PLACÓWKI W ZAKŁADCE DLA RODZICÓW - DOKUMENTY DO POBRANIA
SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI DO ODWIEDZENIA NASZEJ SZKOŁY
Miejsko Gminne eliminacje OTWP w Krajence
Ochotnicza Straż Pożarna im. Jana Waldowskiego w Krajence gościła uczestników eliminacji miejsko – gminnych XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zmagania młodych adeptów pożarnictwa odbyły się w dniu 25 lutego 2020 roku. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz szeroko pojmowanego ratownictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z trzech szkół podstawowych gminy. Rozpoczęcia konkursu dokonał dh Andrzej Martin – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Krajence, który przywitał wszystkich uczestników oraz komisję konkursową pod przewodnictwem st. kpt. Piotra Gniota. Przewodniczący komisji przedstawił zasady punktacji i oceny testu, który został opracowany przez strażaków OSP w Krajence. Organizatorami konkursu byli: Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krajence. Eliminacje miejsko-gminne OTWP wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa w Krajence. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Krajenka Pana Stefana Kitelę. Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 27 marca 2020 roku siedzibie OSP w Krajence zakwalifikowali się uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce w swojej grupie wiekowej:
I grupa wiekowa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych:
1 miejsce: Franciszek Baranowski (PSP Krajenka)
2 miejsce: Leon Sobczuk (SP Skórka)
3 miejsce: Jan Borkowski (PSP Krajenka)4 miejsce Stanisław Mazur (PSP Krajenka)
II grupa wiekowa – uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych:
1 miejsce: Kacper Rozpłoch (PSP Krajenka)
2 miejsce: Oskar Widawski (SP Skórka)
3 miejsce: Zuzanna Michałek (SP Skórka)4 miejsce Michał Frelich (PSP Krajenka)
Posumowanie I semestru roku szkolnego 2019/2020
NAJLEPSI UCZNIOWIE
Klasa 1a
- Ciecieląg Filip
- Grochowska Magdalena
- Konopka Julia
- Kuźniarowska Berenika
- Mołdrzyk Wojciech
- Niedźwiecka Kinga
- Nowak Tymoteusz
- Sztekiel Antonina
Klasa 1b
- Osesek Lena
- Surma Maja
- Świąder Zosia
- Taracha Hubert
- Wełniaka Jan
- Świątkowska Lena
Klasa 1c
- Kotulla Agata
- Plewa Hanna
- Rutkowska Blanka
- Monteiro Sofia
- Kleczka Zofia
- Banach Jan
Klasa 2a
- Baranowska Maja
- Gil Wiktoria
- Kierzek Michał
- Kowalska Zofia
- Niedźwiecka Agata
- Sobiesiak Wiktoria
- Urban Nikodem
- Żyłka Hanna
Klasa 2b
- Anna Banaś
- Magdalena Wolska
- Aleksandra Szymańska
- Hanna Samul
- Wiktor Plewa
- Lena Marlewska
- Wojciech Konak
- Julia Kmiecik
- Zofia Kasiewicz
- Aleksander Giese
- Ksenia Bondos
- Sebastian Blechacz
Klasa 2c
- Brzezińska Wiktoria
- Czapowska Alicja
- Gnat Amelia
- Gumienny Jakub
- Kowalska Lena
- Małecka Kinga
- Paluszkiewicz Oskar
- Żak Marcin
Klasa 3a
- Baran Julia
- Fąs Filip
- Figurski Antoni
- Kowalski Radosław
- Kudrelik Christian
- Nylec Amelia
- Sendłak Kinga
- Szulc Kornelia
- Wełniak Zofia
- Wiebskowska Wiktoria
- Wundersee Aleksandra
- Żak Maria
Klasa 3b
- Boruń Alicja
- Piwowarczyk Julia
- Pachuta Jan
- Maniak Barbara
- Klocek Anna
- Koninska Zuzanna
- Czapowska Celina
4
Na dobry początek
Inauguracyjny rajd pieszy „Na dobry początek” mamy już za sobą. Wędrowaliśmy z mapą i kompasem z Krajenki do Augustowa
Po drodze musieliśmy zaliczyć kilka punktów kontrolnych, na których, za pomocą kompasu określaliśmy azymut dalszego marszu.
Cały dystans to 8,1 km. Rajd zakończyliśmy ogniskiem, pieczoną kiełbaską i smakołykami przygotowanymi przez Panią Wróblewską i Pana Kamila Pietrzaka.
Nie zabrakło również atrakcji polegającej na bliższym poznania wozu strażackiego, będącego na wyposażaniu OSP Augustowo – Głubczyn.
Teraz czekamy z niecierpliwością na kolejny rajd...Uśmiech4
Szkolne Koło Krajoznawcze
I... ruszyliśmy!!! Dosłownie i w przenośni. Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne, które właśnie się „ukonstytuowało” w naszej szkole, to odpowiedź na zapotrzebowanie na ruch, na wędrówkę z plecakiem, na poznanie ciekawych miejsc, tych bliższych i dalszych. Plany mamy ambitne. Zaczynamy od spenetrowania najbliższej okolicy, pieszo i na rowerze. Koniec roku szkolnego chcemy jednak przypieczętować dalszą włóczęgą. W planach mamy Rajd po Górach Świętokrzyskich. Póki co, szkolimy się, aby, zaopatrzeni w mapy i kompasy nie zboczyć ze szlaku (patrz fotki).
Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej
W hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Krajence, z okazji Dnia Przywracania Czynności Serca dyrekcja i pracownicy Szpitala Powiatowego w Złotowie, przy współudziale strażaków z KP PSP w Złotowie, przeprowadzili „Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób”
Uczestnikami imprezy byli uczniowie ze szkół podstawowych w Krajence, Skórce i Głubczynie , nauczyciele wraz z dyrektorami szkół, a także ratownicy medyczni, którzy udzielali cennych wskazówek. Na krajeńskiej hali zjawiło się i zarejestrowało 400 osób. Nie zabrakło pracowników szpitala – ratowników medycznych, dyrektor złotowskiego szpitala – Joanny Harbuzińskiej – Turek, wolontariuszy.
Od godziny 12.00 do godziny 12.30 trwało bicie rekordu. I udało się. Była to IV edycja bicia rekordu.
Noc Zawodowców
Podczas tego niezwykłego wydarzenia promowano zarówno kształcenie zawodowe i dualne wśród młodzieży szkół podstawowych, przede wszystkim uczniów klas ósmych.
Uczniowie klas ósmych naszej szkoły mogli zobaczyć na stanowiskach interesujące urządzenia, makiety, pokazy, prezentacje i doświadczenia dedykowane poszczególnym zawodom, atrakcyjnym na rynku pracy. Ósmoklasiści mogli także wysłuchać ciekawych wykładów nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy służyli fachową wiedzą i merytorycznie odpowiadali na liczne pytania
Dzień tabliczki mnożenia
W piątek 4 października w naszej szkole po raz kolejny odbył się Światowy zień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia młodsi uczniowie odpytywali uczniów starszych z tabliczki mnożenia. Komisje egzaminacyjne zostały wyłonione w wyniku konkursu matematyczno - logicznego do którego mieli prawo podejść uczniowie, którzy z tabliczki mnożenia otrzymali ocenę celującą lub piątkę z plusem. Najlepsi z najlepszych to: Hania Adler (IV), Oliwia Urbańska (IV) Kaja Dudek (Va), Mikołaj Rutkowski (Va), Hania Niedźwiecka (VB), Janek Borkowski (Vb), Hania Zaorska (Vc), Ola Kwaśniewska (Vc). Każdy z uczniów, który pomyślnie przeszedł egzamin otrzymywał certyfikat oraz posiłek regeneracyjny w postaci lizaczka (ufundowanego przez szkolny sklepik). Nad całą zabawą czuwały panie: Katarzyna Daszkiewicz i Dorota Kurcin
2
Informacja
Dzień 14 października 2019r.,
jest dla uczniów dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
W tym dniu nie kursują autobusy szkolne, stołówka jest nieczynna.
Świetlica w tym dniu może prowadzić zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w godz. 6:30 – 16:00
W razie potrzeby proszę do dnia 09.10.2019r. (środa) do godz. 10:00 złożyć w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy klasy w formie pisemnej deklarację uczestnictwa dziecka w zajęciach świetlicowych, proszę określić czas pobytu dziecka.
KOLEJNE MEDALE LEKKOATLETÓW
Lekkoatleci z trenujący w UKS OLIMP bardzo udanie zakończyli cykl startów lekkoatletycznych w roku 2019. Stało się to 24.09.2019 w Żerkowie podczas Mistrzostw Wielkopolski Młodzików LZS, rozgrywanych w ramach Memoriału im. Bernarda Kobielskiego. W zawodach prawo startu mieli zawodnicy urodzeni w 2004 roku i młodsi. Mimo niesprzyjającej pogody zajmowaliśmy miejsca na podium uzyskując wartościowe rezultaty, oraz poprawiając rekordy życiowe. W Żerkowie nasi zawodnicy wywalczyli 3 medale. Zaciętą walkę o zwycięstwo w konkursie skoku wzwyż stoczyli uczniowie SP w Skórce Piotr Rozmiarek i Kacper Derlatka, obaj pokonali poprzeczkę na wysokości 170cm , co zaowocowało poprawą rekordu życiowego o 5 cm, ostatecznie zwyciężył Piotr który potrzebował jedną próbę mniej do zaliczenia tej wysokości.
Doskonale spisał się uczeń SP w Krajence Oliwier Kamiński, który startując w biegu na 300m ze starszymi o 2 lata zawodnikami zajął drugie miejsce .
W imprezie zgodnie z regulaminem, obok młodzików (rocznik 2004-2005), mogli startować również młodsi tj. dzieci z, których kilkoro uzyskało bardzo wartościowe rezultaty, umieszczające ich w czołówce krajowej.
Rezultaty uzyskane prze naszych sportowców :
1miejsce Rozmiarek Piotr 2005 SP Skórka skok wzwyż - 170cm
2 miejsce Kamiński Oliwier 2006 SP Krajenka 300m - 38,96s
2 miejsce Derlatka Kacper 2005 SP Skórka skok wzwyż – 170cm
5 miejsce Mackiewicz Maciej 2004 ZS Staszica Piła 600m - 1:37,93min
6 miejsce Gański Jan 2005 SP Krajenka skok wzwyż – 135cm
11 miejsce Pryciak Bartosz 2005 SP Skórka oszczep - 26,30m
13 miejsce Masion Julia 2005 SP Skórka kula - 6,97m
13 miejsce Sarnowska Aleksandra 2006 SP Skórka skok wzwyż – 120cm
14 miejsce Kamińska Roksana 2007 SP Krajenka 600m - 2,03,83 min
15 miejsce Ilinicz Małgorzata 2006 SP Krajenka kula - 6,70m
15 miejsce Rospłoch Kacper 2005 SP Krajenka oszczep - 22,69m
16 miejsce Masion Nikola 2006 SP Skórka skok wzwyż - 115cm
16 miejsce Romańczyk Antonina 2006 SP Skórka kula - 6,59m
18 miejsce Widawski Oskar 2005 SP Skórka skok w dal - 3,79m
23 miejsce Lamtschek Julia 2005 SP Skórka kula - 5,67m
Andrzej Wawruszak
Archiwum Aktualności