• Wycieczka do Poznania klas szóstych

• W dniu 23 marca klasy szóste były na szkolnej wycieczce w Poznaniu. Zwiedzaliśmy Rogalowe Muzeum. Pokazy rogalowe z koziołkami
            „Pokazy koziołkowe” oprócz wszystkich elementów standardowego programu rogalowego obejmują dodatkowo obejrzenie z okien Muzeum pokazu słynnych koziołków. Taka okazja zdarza się tylko raz dziennie i tylko w Rogalowym Muzeum.
            Pokazy na żywo prowadzone przez Rogalowego Mistrza oraz najprawdziwszego Poznaniaka – Wuja Binia.
            W programie pokazu: receptura i składniki używane do produkcji Rogali Świętomarcińskich, legendy o powstaniu Rogali, degustacja Rogali, elementy poznańskiej gwary, multimedialna prezentacja o historii i dumach Poznania zabytkowe wnętrza kamienicy

Drugim punktem naszej wycieczki to Palmiarnia
            Misją Palmiarni Poznańskiej jest popularyzacja wiedzy dotyczącej fauny i flory różnych stref klimatycznych, prowadzenie pozaszkolnej edukacji przyrodniczej, a także podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Od wejścia oglądaliśmy następujące rodzaje roślinności:

Subtropikalną – pierwsze miejsce, do którego wchodzimy, poczujecie sporą wilgotność i duchotę, dużo tutaj pnączy i palm
            Tropikalną – dużo paproci, ale mi najbardziej podobały się dwie papugi Ary siedzące w klatce.
            Wodną – napotkacie na kakaowca, banany, trzcinę cukrowa
            Kserofity i Sawanny – najstarsza roślinna w palmiarni 400-letni Sagowiec z Australii.
            Klimatu Umiarkowanego – roślinność śródziemnomorska, w tym drzewa figowe i całkiem spore palmy.
            Sukulenty – czyli kaktusy interesujące miejsce, ale ze względu na to, że podobną plantację zwiedzaliśmy na Gran Canarii i że temperatura była podobna, jak na hiszpańskiej wyspie, szybko przeszliśmy dalej.
            Akwarium – 17o gatunków ryb, od małych rybek “akwariowych” do potężnych ponad metrowych.

• Eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• Dnia 22 marca 2023 r. odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
            W konkursie wystartowało łącznie 38 uczestników w trzech grupach wiekowych. Dla grupy I przewidziano eliminacje pisemne w formie testu, natomiast grupy II i III musiały oprócz tego zaliczyć jeszcze finał ustny.

W I grupie – uczniów szkół podstawowych, klasy I-IV:

Miejsce 2 - Magdalena Baranowska

W II grupie – uczniów szkół podstawowych, klasy V-VIII:

Miejsce 2 - Jan Pietrzak Publiczna Szkoła Podstawowa w Krajence

Gratulujemy!

Eliminacje powiatowe do OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbędą się 12 kwietnia
            2023 r. Pojadą na nie po 2 najlepsze osoby z każdej z grup wiekowych.

• Przygotowania do konkursu OTWP

• Grupa uczniów z naszej szkoły, przygotowująca się do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież Zapobiega Pożarom”, uczestniczyła dziś w warsztatach przygotowanych przez strażaków OSP w Krajence.

• Informator oświatowy 2023/2024 uczniowie klas VIII

• Nabór do szkół ponadpodstawowych Powiatu Złotowskiego będzie odbywał się w formie elektronicznej poprzez stronę internetową www.powiatzlotowski.edu.com.pl

Chcąc pomóc w podjęciu bardzo ważnej decyzji jaką jest wybór kierunku dalszej edukacji publikujemy Informator Oświatowy zawierający ofertę szkół ponadpodstawowych powiatu złotowskiego. Szeroka oferta oświatowa może zainteresować każdego z Was. Informator Oświatowy 2023/2024 do pobrania.

Informacje o szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski znajdują się na stronie: https://edu.powiat.pila.pl. Także Informator Oświatowy - powiat pilski do pobrania