• Opłaty za obiady

• UWAGA

Opłaty za obiady można dokonywać przelewem na konto:

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA KRAJENKA

08 8941 1029 0073 8075 2000 0050

TYTUŁEM WPŁATA ZA OBIADY ZA (DANY MIESIĄC)…

DOPISUJĄC KONIECZNIE IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA

Opłaty należy dokonać do 15 dnia każdego miesiąca.

Kwotę do wpłaty obliczamy dla dziecka

Ilość dni szkolnych x 8,50 zł =

jeżeli dziecko zabiera obiad na wynos należy:

Ilość dni szkolnych x 8,50 zł +1,70 zł za pojemniki =

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 795 547 759

Bądź osobiście  w godzinach pracy u intendenta szkoły ul. Bydgoska 3

• List Ministra Edukacji i Nauki z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2022/2023.

• W liście minister Przemysław Czarnek przedstawił działania MEiN związane z nowoczesną edukacją oraz zmianami, które pojawią się wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Wyraził także wdzięczność nauczycielom za wzorową postawę oraz zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą.

Pełna treść listu

Życzymy spokojnego i bezpiecznego roku szkolnego.

Biuro Ministra

Ministerstwo Edukacji i Nauki

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Witam serdecznie zaproszonych gości, grono pedagogiczne, pracowników szkoły, rodziców i Was drodzy uczniowie.

Pierwszy września to dla uczniów data symboliczna, oznacza koniec wakacyjnego lenistwa i powrót do murów szkolnych, które bez Was były ciche i smutne. „ Co wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean” powiedział Isaak Newton. Dziś zaczynamy kolejny rok niezwykłej przygody zdobywania wiedzy podróżując po oceanie wielu dziedzin nauki. Jak to bywa w podróży będziemy się zmagać z przeciwieństwami losu jednak wspierając się wzajemnie dotrzemy do celu jakim jest wiedza. Wiedza jest czymś bezcennym, skarbem cenniejszym niż złoto i klejnoty bo nikt Wam go nie odbierze. Skarb ten pomoże Wam budować dalsze życie. Zdobywając wiedzę zdobędziecie też jeszcze jeden skarb – prawdziwych przyjaciół. Przyjaźnie szkolne często pozostają na całe życie. Uczcie się wzajemnie, wspierajcie się, nie krzywdźcie nikogo, nie wyśmiewajcie, nie przezywajcie przecież nikt nie chce być tak traktowany. Pamiętajcie, że miarą człowieka jest to jak traktuje innych.

My nauczyciele jesteśmy tu dla Was. Służymy wsparciem, radą, pomocą. Korzystajcie zawsze z każdej chwili lekcji, zajęć dodatkowych, wycieczek.

Szczególnie serdecznie witam w naszym gronie najmłodszych uczniów klas I którzy rozpoczynają szkolną przygodę. Sprawmy by czuli się wśród nas bardzo dobrze i odnaleźli przyjazne miejsce w naszej szkole.

Szanowni nauczyciele przed nami rok intensywnej pracy, nowe wyzwania. Zapewne uczynimy wszystko by nasi uczniowie osiągali sukcesy.

Szanowni rodzice dziękuję Wam za zaufanie , za współpracę. Liczę na dobre efekty naszych wspólnych działań na rzecz Waszych dzieci. Wierzę ,że będziemy się wspierać każdego dnia nowego roku szkolnego. Jak zawsze nasze działania wspierają władze samorządowe dbając o tworzenie jak najlepszych warunków nauki i pracy. Niech to wsparcie każdego dnia przekłada się na efektywne zdobywanie wiedzy.

Mahatma Gandhi kiedyś powiedział „Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak jakbyś miał żyć wiecznie”. Pamiętajcie o tych słowach. Wykorzystajcie każdą okazję do nauki, pokonujcie problemy, podnoście sobie poprzeczkę dla wymagań względem siebie by na koniec roku być dumnym z pracy włożonej w swój rozwój.

Rok szkolny 2022/2023 uważam za rozpoczęty.

Publicznej Szkoły Podstawowej

im. Marii Konopnickiej