• Święto Narodowe 11 Listopada

• 11 listopada obchodzimy w Polsce święto państwowe, które upamiętnia odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Wtedy to, po 123 latach zaborów, Rzeczpospolita Polska stała się ponownie państwem suwerennym.

Dnia 10 listopada w naszej szkole obchodzono rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu, rozpoczęli apel uroczystym odśpiewaniem Hymnu Polski. Po części uroczystej nastąpił występ klas ósmych, w którym uczniowie starali się przybliżyć okres od rozbiorów Rzeczpospolitej, do odzyskania przez Polskę niepodległości. Ich przedstawienie wzbogacone zostało występami uczniów klas drugich.

• "śniadanie daje moc"

• 8 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Zdrowego Żywienia pod hasłem "śniadanie daje moc". Tego dnia wszyscy uczniowie klas I-III przygotowali pod okiem swoich pań zdrowe śniadanie. Na naszych talerzach pojawiły się rozmaite warzywa i owoce, a nawet samodzielnie przygotowane owsianki. Dowiedzieliśmy się jak ważne dla naszego zdrowia jest codzienne jedzenie zbilansowanego śniadania. Nie zabrakło również gier ruchowych, zabaw i quizów. A najważniejsze, że udało nam się zjeść smacznie i zdrowo!

• Dzień Dyni

• Dnia 27 X 2022 r. uczniowie klasy 1 a wraz z grupą przedszkolaków obchodzili Dzień Dyni.W tym dniu w klasie królował kolor pomarańczowy i żółty nie tylko ze względu na kolor dyni, ale także ubiorów dzieci i pań.Podczas zajęć dzieci dowiedziały sie skąd pochodzi to warzywo, poznały różne jego odmiany, wartości odżywcze, a także przeznaczenie tego cennego warzywa.Pierwszaki wspólnie z młodszymi kolegami wykonali papierową dynię oraz dyniową kolorowankę.W tym dniu nie zabrakło też innych atrakcji, jak konkurencji sprawnościowych z dynią w roli głównej.Na zakończenie odbyła się degustacja ciasta i dżemu dyniowego.To był dzień pełen nowych przeżyć i doświadczeń. Z pewnościa na długo pozostanie w pamięci uczestników tego święta.

• Spektakl teatralny

• 2 listopada uczniowie klas I-III udali się  do Regionalnego Centrum Kultury w Pile by poznać magiczną krainę Oz, w której niezwykła dziewczynka Dorotka przeżywa niesamowite przygody. Spektakl zrobił na nas pozytywne wrażenie i uświadomił nam jak ważne jest dbanie o innych oraz o środowisko, które nas otacza. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu.

• Wyprawa na basen

• Uczniowie klas drugich wybrali się na basen do Złotowa. Była to świetna forma zabawy oraz przyjazny i bezpieczny sposób na pokonanie strachu przed wodą. Uczniowie pod opieką ratownika i opiekunów mogli ćwiczyć umiejętność pływania, a także spędzić przyjemny czas w jacuzzi. Na pewno wkrótce to powtórzymy😊